ЦСКА надви Славия

С попадения на Иван Стоянов в 26-та и Спас Делев в 47-та минута ЦСКА извоюва напълно заслужена победа над Славия с 2:0. Бившият футболист на Сливен се разписа след хубав удар от фаул, като броени секунди след гола, наставникът на белите Вили Вуцов бе изгонен, за реплики към главния съдия. В самото начало на втората част Делев удвои резултата, след топовен удар с левия крак от границата на наказателното поле.

Със силната си игра футболистите на практика официализираха пълната си подкрепа към треньора в оставка Любо Пенев и ЦСКА излезе начело в класирането. Дебют за армейците през този сезон направи юношата на клуба Янко Сандански, който влезе в игра пред второто полувреме.

Иначе армейците имашаха пълно превъзходство през цялото игрово време и само късметът и неумението на офанзивните футболисти да завършват по най-добрия начин създадените ситуации спасиха Славия от разгром. Още с първия съдийски сигнал играчите на ЦСКА се втурнаха в бясни атаки и опасностите към вратата на гостите следваха една след друга. В 7-та минута Тодор Янчев изведе Платини сам срещу вратаря, но ударът на бразилеца мина покрай страничния стълб.

Окрилени от доброто начало на срещата армейците продължиха с острите си набези и логичното се случи. В 26-та минута Иван Стоянов откри резултата, след изпълнение на пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу Мишел Платини. След попадението червените малко понамалиха темпото и по този начин изпуснаха напълно да нокаутират белите, тъй като защитата им бе като разграден двор. От своя страна пък единственото нещо, с която се отличи Славия е разправията между съотборниците Жуниор и Галин Иванов, които се сдърпаха здраво помежду си и станаха за смях, тъй като едва не стигнаха до бой.

През второто полувреме статуквото не се промени и до края на мача на терена имаше само един отбор - този на ЦСКА. Армейците  обаче отново демонстрираха старата си слабост и пропиляха множество положения с лека ръка. Все пак в 47-та минута Спас Делев вкара нов гол за своя тим и донесе нужното успокоение в червените редици. От този момент нататък 31-кратният шампион бе пълен господар, но футболистите на червения тим се надпреварваха да пропускат.

В 58-та минута Данчо Минев изведе с ювелиран пас Мишел Платини очи в очи със стража на гостите Мболи, но нападателят за втори път изпусна да се възползва от отдалата му се отлична възможност.

Само пет минути по-късно Руи Мигел повтори упражнението и направи поредния фрапантен пропуск пред вратата на Славия. Португалецът излезе сам срещу стража Мболи, но след като се забави да стреля, топката му бе избита.

Въпреки доброто представяне ЦСКА показа и доста слабости и ако армейците искат да продължат победаната си серия трябва да вземат мерки. В този мач, въпреки че Славия бе доста немощен в атака, двамата централни защитници Александър Бранеков и Павел Виданов отново демонстрираха липса на синхрон помежду си. Това бе и причината всяка по-остра атака от страна на белите да води до опасности пред вратаря Чавдаров.

ЦСКА - СЛАВИЯ 2:0

1:0 Ив. Стоянов (26)
2:0 Делев (48)