Лекоатлет взимал отрова за мишки за отпускане на нервната система

Според спортните критици, най-много измами се случват във Формула 1. Ако питате състезателите в олимпийските игри, те ще ви разкажат друга история. На летния маратон по време на олимпийските игри през 1904-а година в Сейнт Луиз се прави един от най-абсурдните маратони. Събитието започва в късния следобед, вместо сутринта. Температурите достигнали около 32 градуса, курсът бил от градския стадион и продължавал по различни селски пътища. Съдиите често се движили с коли пред тях и вдигали допълнителен прах. Единственият източник на вода бил някъде след 20-я километър. Филанът е пресечен от Фред Лорз, който отпада някъде към 30-я километър. След като пада, той се вози с кола до финала и преди финиш линията слиза и успява да пробяга останалите метри, за да финишира първи.

Обявен за победител, той дори има снимка с Алис Рузвелт. Получава златния медал, но след като идват и останалите съдии, победителят губи своята корона. През организаторите казва, че се е шегувал и не е имал намерение да избяга с медала. Комисията го наказва и забранява да се състезава до живот. Вторият шампион Томас Хик също пази своята интересна тайна. На 16-я километър, той води останалите с 1.6 километра, но в един момент е принуден да спре и да легне на земята, докато треньорите искат да го прегледат. До края на състезанието получава няколко дози от стрихнин сулфид с бренди. Стрихнинът в малки дози стимулира нервната система. През останалия маратон, той се борил с халюцинации и огромни мъки. Достигайки стадиона, неговият съотборник го пренася през финала, придържайки крака на Томас. Съдиите разрешават точно носеният да получи медал и наистина го връчват на атлета. Никога повече не се състезава професионално и след пресичането на финала, той е прегледан от още няколко лекаря.