Армения разплака Дания

Мечтата на България да се класира за финалите на Мондиал 2014 изглежда все по-реална. Днес "трикольорите" получиха възможно най-добрия подарък от тима на Армения, който сензационно разгроми с 4:0 Дания насред Копенхаген и значително намали шансовете на скандинавците да се борят за второто място в група "В". Резултатът е изненадващ на фона на предварителните очаквания, но не и с оглед показаното на терена. Гостите действаха стабилно в защита, а контраатаките им направиха за смях датската защита. Юра Мовсисян откри резултата още в 1-ата минута и шокира домакините, които така и не успяха да се съвземат до края на мача.

Голмайсторът на руското първенство се разписа още веднъж след почивката, а другите голове във вратата на Стефан Андерсен бяха дело на Арас Йозбилис и Хенрих Мхитарян. Само преди три дни арменците допуснаха домакинска загуба с 0:1 от Малта, но днес звездите им в предни позиции доказаха защо са водещи фигури в клубните си отбори. След като в досегашните си 5 мача бяха отбелязали само два гола, срещу Дания възпитаниците на селекционера Вардан Минасян вкараха два пъти повече в рамките на 90 минути. По този начин Армения се изравни по точки с тима на Мортен Олсен и дори го задмина по голова разлика. Двата отбора имат по 6 точки - с 4 по-малко от България. Лидер е Италия с 14 точки, а чехите са трети с 9. Всички състави са изиграли по 6 мача, а битката за първите две места ще продължи през есента.

Източник: Sportal.bg