Арсенал спечели битката и изгуби войната

Отборът на Монако се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като успя да отстрани Арсенал на предишната фаза на надпреварата. Днес "артилеристите" победиха с 2:0 като гост, но след като бяха загубили с 1:3 на собствен терен не успяха да сътворят подвиг и да отстранят тима на Димитър Бербатов. Българинът бе титуляр за монегаските и остана на терена до 70-ата минута, когато бе заменен от Бернардо Силва.

Англичаните отбелязаха по едно попадние във всяко от полувремената. Първо Оливие Жиру бе точен, а след това и Аарън Рамзи. В края на мача гостите наложиха тотален натиск на съперника, но отбраната на монегаските и стражът Даниел Субашич успяха да запазят вратата си от трети гол, който щеше да прати Арсенал напред.