Арсенал запазва третото си място

Арсенал направи решаваща крачка към това да завърши на трето място в крайното класиране на Премиър лийг, след като стигна до равенство - 1:1, с Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд".

Двата отбора си поделиха по едно полувреме, като "червените дяволи" доминираха тотално през първата част и заслужено водеха с попадение на Андер Ерера (30'). След почивката Арсенал заигра по-добре и стигна до равенството след автогол на Тайлър Блекет (82'). Така селекцията на Арсен Венгер запази аванса си от две точки пред Юнайтед, като лондончани имат и мач по-малко от своя съперник.