Атлетико Мадрид продължава напред

Отборът на Атлетико (Мадрид) продължава да мечтае за шампионската титла в Примера дивисион, след като записа седма поредна победа на сметката си, като надигра с 2:0 Хетафе в гостуването си от 33-ия кръг.

Защитникът Диего Годин откри резултата в 40-ата минута, а в 85-ата минута Диего Коща добави втори гол, но в този момент получи и неприятна контузия като удари коляното си в гредата. Преди това бразилецът пропусна да отбележи още едно попадение като изпусна дузпа в 66-ата минута. С този успех "дюшекчиите" отново са еднолично на върха в класирането с преднина от три точки пред Реал (Мадрид) и 4 пред Барселона.