Атлетико Мадрид пропуска Купата на краля

Барселона елиминира Атлетико Мадрид на четвъртфиналите в турнира за Купата на краля след успех с 3:2 на препълнения "Висенте Калдерон". Преди седмица каталунският тим спечели с 1:0 у дома и с общ резултат 4:2 си осигури място на полуфиналите, където ще срещне победителя от двойката Виляреал - Хетафе.

Двубоят в Мадрид предложи много зрелищно първо полувреме, в което паднаха и петте гола, и по-спокойна втора част. Домакините на два пъти повеждаха, но автогол на Миранда и попадение на Неймар малко преди почивката ги прекършиха. Фернандо Торес се разписа в 38-ата секунда, напомняйки за реванша от предишния кръг срещу Реал Мадрид, когато също бе точен в 1-ата минута. Този път обаче "дюшекчиите" имаха срещу себе си решен на всичко съперник, който ги подчини за трети пореден път този сезон.