България изхвърча от Евро 2012

Националният отбор на България стигна само да равенство при гостуването си на Черна гора в петия си мач от квалификационата група "G" за Евро 2012 на Градския стадион в Подгорица, след като завърши 1:1 със "соколите". По този начин шансовете на "трикольорите" да играят на първенството в Украйна и Полша намаляха до минимум, тъй като момчетата на Лотар Матеус имат едва 5 точки. Толкова имат и Швейцария, докато Черна гора и Англия водят групата с актив от по 11 точки също от пет двубоя три мача преди края на квалификациите.

Нашите могат да съжаляват, че не стигнаха до пълен успех, тъй като, особено през второто полувреме, показаха нелоша игра. Точен за българите бе звездата Ивелин Попов, който изравни в 65-ата минута след подаване на Петър Занев. Малко преди това в 52-ата минута Радомир Джалович взриви трибуните с удар от въздуха след центриране отляво и прати топката в долния десен ъгъл на Ники Михайлов. Първите минути на втората на втoрата част Младен Божович на два пъти запази вратата си суха, а минута преди гола на Попето Христо Янев пропусна отлична възможност.

До края на срещата и двата отбора могат да съжаляват, че пропуснаха да стигнат до трите точки. Българите пропуснаха чрез Станислав Манолев на два пъти и Маркиньос, черногорците бяха близо до гол след удар на Владимир Божович. Последните секунди бразилеца от ЦСКА проби чудесно, но не успя да намери свои съотборник, който да вкара втори гол във вратата на домакините.

Домакините определено имаха за какво да съжаляват преди почивката, след като в последните пет минути на първата част на два пъти гредите спасиха Николай Михайлов. Първо, десният бранител Саво Павичевич изстреля снаряд от 25 метра в лявата греда на българския вратар в 40-ата минута, а 120 секунди по-късно Марко Баша с глава след корнер удари за втори път гредата зад играча с номер 13 на „трикольорите”, който преди това спаси удар от далеч.

На България остават три мача до завършване на квалификационния цикъл - домакинства на Англия и Уелс и гостуване на Швейцария.

ЧЕРНА ГОРА - БЪЛГАРИЯ 1:1 (0:0)
1:0 Джалович (52)
1:1 Попов (65)