Барса отново на полуфинал

Отборът на Барселона продължава уверено пътя си към защтата на титлата в Шампионската лига, след като вече е на полуфинал в турнира. "Каталунците" надиграха Милан с 3:1 в реванша от четвърфинала на "Камп Ноу" и след нулево реми в първия мач се класираха напред. Домакините обаче получиха две дузпи в своя полза, реализирани от Лионел Меси в 11-ата и 41-ата минута, които бяха от решаващо значение за техния успех. Третото попадение за испанците бе дело на Андрес Иниеста в 53-ата минута. Голът за Милан пък бе вкаран от Антонио Ночерино в 32-ата минута.

Така Барса за рекорден пети път стигна до полуфиналната фаза в Шампионската лига, като по този начин стана първият отбор постигал подобно нещо от създаването на турнира през 1992 година. З
а "росонерите" това пък е пети пореден сезон, в който тимът не може да стигне до този етап в надпрварата.

Срещата започна с натиск на Барса и още във 2-ата минута Меси и Иниеста направиха хубаво двойно подаване пред наказателното поле, но ударът на испанеца бе неточен. Три минути по-късно Меси направи страхотен самостоятелен пробив и отправи изстрел, който обаче не затрудни Масимо Абиати. Веднага след това аржентинецът бе изведен перфектно пред вратарското поле, но стреля в аут. Усилията на "каталунците" все пак дадоха резултат. В 10-ата минута Меси за пореден път се вряза през отбраната на Милан, но вместо да стреля реши да търси пас, който не даде желания резултат. Там обаче Филип Мексес не отигра добре топката, която отново стигна до Меси и той бе съборен от Лука Антонини в наказателното поле за дузпа, която сам реализира за 1:0.

В следващите минути страстите на терена поутихнаха и макар Барса да имаше инициативата, положенията им пред вратата на съперника понамаляха. Все пак в 25-ата минута Лионел Меси пробва бдителността на Абиати с далечен изстрел, но вратарят показа, че следи играта. В 32-ата минута обаче Милан издебна своята възможност и почти от нищото стигна до изравняване на резултата. Златан Ибрахимович пусна перфектен пас за Антонио Ночерино, който изскочи очи в очи с вратаря на съперника и възстанови равеството с първия точен удар на "росонерите" в мача.

Това доста стресна испанците, които отново се хвърлиха в атака и първо в 36-ата минута Чави Ернандес стреля опасно от дистанция, а малко по-късно отново той пробва опасен удар от далеч, който се отби от крака на защитник и премина покрай вратата. При последвалия корнер обаче Алесандро Неста задържа Серхио Бускетс в пеналта и съдията за втори път посочи бялата точка. Зад топката отново застана Меси и отново не сгреши правейки резултата 2:1. Това бе неговият 58-ми гол във всички турнири този сезон и общо 14-ти в Шампионската лига.

В началото на втората част Милан опита да възстанови равенството и още в 46-ата минута Ибрахимович направи хубав пробив в наказателното поле на съперника и дори бе съборен от Хавиер Масчерано, но съдията Бьорн Куйперс прецени, че няма основание да отсъди дузпа. Барса обаче бързо си върна инициативата и в 49-ата минута Чави стреля опасно от фаул. В 53-ата минута пък Меси опита удар, който се отби от защитник и стигна до Андрес Иниеста в наказателното поле, а той без забавяне прати топката в обратния ъгъл на вратата правейки резултата 3:1.

В следващите минути Милан опита да се върне в мача, но като че ли нямаше необходимия ресурс, с който да затрудни своя съперник. В същото време Барса с всяка следваща минута играеше все по-спокойно и дебнеше всяка възможност да атакува вратата на Абиати. Така в 68-ата минута Тиаго Алкантара изскочи на добра позиция, но стреля в аут, а малко по-късно подобна възможност се откри и пред Адриано, но и той не бе точен.

До края на мача Барселона отстъпи инициативата на своя съперник, който повече задържаше топката, но така и не стигна до някакви сериозни положения пред Виктор Валдес. В крайна сметка мачът завърши без повече голове и Барса триумфира като краен победител в сблъсъка, като вече има 6 успеха в 15 мача срещу Милан. На полуфинала пък "каталунците" очакват победителя измежду Челси и Бенфика.