Барселона победи Реал Мадрид

Отборът на Барселона пречупи с 2:1 Реал Мадрид в Ел Класико номер 230, което беше част от 28-ия кръг на Ла Лига. Жереми Матийо (19) и Луис Суарес (56) зарадваха с голове всички, които обичат Барса, а попадението на Кристиано Роналдо (56) е малка утеха за мадридистите. 98 760 зрители на "Камп Ноу" видяха много интригуващ мач, украсен със солиден брой голови положения, но и много нарушения, заслужаващи картони.

Любопитното е, че тимът на Карло Анчелоти в големи етапи от срещата владееше повече топката и натикваше каталунците във и в близост до наказателното им поле. След гола на Суарес в 56-ата минута обаче "лос кулес" тръгнаха смело напред и изпуснаха да спечелят по-убедително. Срещата ще се запомни и с 11-те показани жълти картона, кореспондиращи със заряда на дуела. Победата даде преднина на Барса от четири точки на върха в класирането десет кръга преди края.