Байер с пръст в уста

Българският нападател Димитър Бербатов бе титуляр и игра 89 минути за Монако при победата на тима с 1:0 като гост срещу Байер (Леверкузен) в среща от Група "С" на Шампионската лига. 33-годишният благоевградчанин бе сменен в последните секунди от мощния Ласина Траоре. Бербатов имаше важно участие при гола на монегаските, който бе отбелязан от резервата Лукас Окампос в 72-ата минута.

"Аспирините" от Леверкузен остават на първо място в класирането в групата с 9 точки и са сигурен участник на 1/8-финал, докато Монако се изкачи на втората позиция, събирайки 8. Трети е Зенит със 7 точки, а на последното четвърто място се намира Бенфика с 4.