Байерн е безмилостен

Байерн (Мюнхен) записа една от великите победи в историята на Шампионската лига, след като разпердушини Рома със 7:1 като гост в двубой от Група "Е".

Мачът се превърна в повторение на полуфинала на световното първенство между Бразилия и Бундестима, тъй като и тук германците водеха с 5:0 след първото полувреме. Попаденията паднаха до 36-ата минута и бяха дело на Ариен Робен (9',30'), Марио Гьотце (23'), Роберт Левандовски (25') и Томас Мюлер (36'-дузпа). Жервиньо намали в 66-ата минута, но след това влезлите като смени Франк Рибери (78') и Джердан Шакири (80') също записаха голове срещу имената си в този паметен мач.