Бебетата в спорта

Всеки път, когато гледаме гола на Костадинов срещу Франция пускаме по някоя и друга издайническа сълза, но някои от спортистите наистина прекаляват. Толкова сълзи на едно място не сме виждали от концерта на Джеймс Блънт в НДК.

10. Пийт Сампрас - тенис

На официалната церемония по пенсионирането си през 2003, 7-кратният победител в турнира Уимбълдън, един от най-великите тенисисти превърна речта си в серия от хълцания и подсмърчания.

9. Тайгър Уудс - голф

След спечелването на турнира в Биркдейл, тигърът заприлича на малко коте. Известният с каменната си физиономия гений на голфа промени изцяло представата на феновете си за себе си само за няколко минути.

8. Мика Хакинен - Формула 1

Когато Мика катастрофира през 1999-а в Италия, реши, че е провалил шансовете си за титлата. Единственото, което му остана, бе да се разреве. За да остане насаме с чувствата си, той се заби в храстите до пистата, където обаче беше сниман от хеликоптер. Накрая се оказа, че целия рев е бил за нищо, тъй като все пак си получи титлата.

7. Дейвид Бекъм – футбол

На световното през 2006-а Бекъм изигра последните си мачове като капитан на националния на Англия. Свен Горан Ериксон си тръгваше, а Стийв Макларън ясно показа, че отборът ще има нов лидер. Англия отпадна на четвъртфинал от Португалия и единственото, което му остана на Бекъм, е да си поплаче.

6. Оливър Маккол – бокс

За първи път титлата в тежката категория зависеше от това кой ще реве по-силно. През февруари на 1997 г. Маккол се изправи срещу Ленъкс Люис в Лас Вегас. В първите рундове Люис интензивно нападаше, като единствената ответна реакция бе, постоянното подтичване на Маккол из ринга. Реферът се видя принуден да прекрати срещата, когато в петия рунд Маккол... се разплака. Обстойни тестове не показаха наличие на забранени вещества и той продължи да се боксира до 2007-а.

5. Джон Тери – футбол

Най-важната нощ в историята на Челси. Капитанът трябваше да изпълни дузпата за 5 на 4. Последва удар, греда и аут. Когато няколко минути по-късно изстрелът на Анелка бе спасен той осъзна, че е изпуснал мача на живота си. Напиращите сълзи на английския халф се сляха с изливащия дъжд.

4. Матю Пинсънт – гребец

Носителят на 3 златни олимпийски медала, се превърна в машина за сълзи, когато... постигна четвъртия си успех в Гърция. Не говорим за една-две сълзи от радост. Става въпрос за повече от половин час рев, който продължи и по време на церемонията по връчването.

3. Пол Гаскойн – футбол

Полуфинал на световното през 1990. Англия играе срещу вековния си съперник Германия. Гаскойн прави класическа секира на Томас Бертфолд. Реферът се приближава и показва жълт картон. Втори жълт в два поредни мача. Англия може и да отидат на финал, но не и Газа. Операторът даде близък план на лицето на Гаскойн, чиито устни трепереха издайнически при изпълнението на пряк свободен.

2. Андреа Агаси – тенис

Тенисът е емоционален спорт и това най-добре го доказва именно Агаси. Виждали сме негови сълзи на корта не веднъж и два пъти, но най-силното изпълнение беше след победата на Ролан Гарос през 1999 над Андрей Медведев. Въпреки че Агаси започна мача с 2 сета назад, достигна победата с 6:4, 6:3, 6:4.

1. Кристиано Роналдо – футбол

Може и да е най-добрият футболист за 2008, но ще остане в историята като най-големия ревльо в спорта. 24-годишният португалец почти не пропуска възможност да се разплаче на терена. Когато пусна сълзи след загубата от Гърция на финала на европейското през 2004-а, му съчувствахме. Но вече става въпрос за футболист, който само дебне удобен случай да се разреве.

Класация, снимки: Sun.co.uk