Бербатов продължава да държи класата

Димитър Бербатов отново бе героят за своя Монако при успеха с 2:0 над Ланс в междинния 16-ти кръг в Лига 1. Българинът реализира първият гол в мача от дузпа в 64-ата минута, която самият той изработи.

Успехът на "монегаските" бе още по-ценен защото бе извоюван с 10 човека на терена, тъй като още в 35-ата минута Уолъс бе изгонен с директен червен картон за опасен фаул. Късметът също бе на страната на домакините на "Луи II", тъй като в 70-ата минута Ланс също получи дузпа, която обаче бе спасена от вратаря Даниел Субашич. В добавеното време на мача пък Яник Ферейра Караско окончателно реши всичко с втори гол за своя тим.