Кариерата на Фабрегас в снимки

След осем сезона в Арсенал, 303 официални двубоя (62 от тях в евротурнирите) и 57 гола Франсеск Фабрегас се завърна в родния си клуб Барселона.

По този повод вестник Guardian представи кариерата на талантливия испанец в 13 кадъра.

На 16 години и 177 дни Фабрегас дебютира за Арсенал срещу Родъръм Юнайтед в мач за Карлинг Къп и става най-младият играч в историята на мъжкия състав.

2 декември 2003 г. Сеск става най-младият играч на Арсенал, отбелязал гол. Мачът отново е за Карлинг Къп, но този път срещу Уулвърхамптън.

Испанецът става най-младият играч на Арсенал, отбелязал гол във Висшата лига. Датата е 25 август 2004 г., а съперникът е Блекбърн Роувърс.

Арсенал мачка Розенборг с 5:1, като Сеск заема второ място в класацията за най-млад играч, отбелязал гол в Шампионската лига.

21 май 2005 г. Финал за ФА Къп срещу Манчестър Юнайтед. Арсенал побеждава с 5:4 след продължения и дузпи (Пол Скоулс изпуска). Фабрегас е заменен в 86-та минута от Робин ван Перси.

Париж, 17 май 2006 г. „Артилеристите” губят финала в Шампионска лига от родния клуб на Сеск – Барселона (2:1)

25 февруари 2007 г. Финал за Карлинг Къп, загубен от Челси с 2:1 (два гола на Дрогба). Заради това сбиване трима души получават червени картони, а Фабрегас и Франк Лампард – жълти. Мачът продължава общо 103 минути, защото в 63-та минута има друг инцидент – Абу Диаби рита Джон Тери в главата.

През ноември 2008 г. Фабрегас става капитан на отбора и взима лентата от Уилям Галас.

2009 г. Арсенал губи и двете полуфинални срещи в Шампионска лига срещу Ман Юнайтед и завършва сезона без нито един трофей.

2010 г. „Артилеристите” отпадат в четвъртфинал на Шампионската лига от Барса. В първата среща Арсенал възкръсва до 2:2, след като губи с 0:2 (Фабрегас вкарва дузпа в 85-та минута), но във втория мач Меси избухва на „Камп Ноу” с 4 гола за 4:1.

През 2010 г. Фабрегас става световен шампион с отбора на Испания. По време на победния парад в Мадрид съотборниците му го обличат във фланелка на Барса.

2011 г. Барселона отново отстранява Арсенал от Шампионската лига. Този път още в осминафиналите.

15 август 2011 г. Най-дългата трансферна сага завършва. Сеск Фабрегас се завръща в родния си клуб.