Кой ще бъде лицето на Мондиал 2018

Ако се чудите кой е на плаката на Мондиал 2018, тогава предлагаме да се запознаете с единствения вратар, получил златна топка през 1963-а година. Лев Яшин се превръща в черната пантера, черния паяк и става синоним за изключително добър страж, докато съществува все още СССР. Макар и носител на най-престижната награда във футбола, дадена не просто за атрактивни спортни умения, а за изцяло промяна на вратарската позиция, Лев никога не успява да получи правото си да се бори за медал от световно първенство. Най-доброто му постижение остава четвърто място от първенството от 66-а година. През 62-а година не успява да запази вратата си и отборът му губи с 2 на 1 от Чили.

След като се завръща у дома, Лев открива прозорците си счупени, обидни надписи по колата му, а на летището го посрещат като пълен боклук и готов за погребване пенсионер. Тежкият удар наистина успява да разклати футболиста от световна класа. Най-високото му постижение, в световен футбол е през 63-а година, когато Англия играе срещу сборен отбор за почитане на 100-годишната футболна история. Яшин варди и варди така, че публиката е чака всяка атака с нетърпение, не за голово попадение, а за невероятното спасяване. Съпругата му и до днес разказва, че по време на първото полувреме, докато Лев варди, нито една топка не е поразила мрежата му. През второто полувреме е изваден, може би, за да може англичаните да имат някакво достойнство и да победят и чудото се случва, победа с 2-1 за Англия. Валентина Яшин побързала да прибере децата, подозирайки, че ще има жестоки обиди по пътя, когато таксиметровия шофьор я попитал за резултата.

"Завърши 2-1, за жалост не победихме.", отвърнала тя.

Шофьорът се усмихнал и отвърнал, че докато Лев е бил на врата, мачът е бил 0-0, следователно нашите играчи са на върха. През 1963-а година получава златната топка за получаването на само 7 гола в 27 мача. Та това е лицето на Мондиал 2018, ако се чудите.