Левски продължава напред

Отборът на Левски се класира на четвъртфинал за Купата на България, след като разпиля Монтана с 4:0 в среща-реванш от осминафиналите на турнира, играна на стадион “Георги Аспарухов”. Тимът на Георги Иванов-Гонзо заличи пасива от два гола още до 39-ата минута.

Първо Антонио Аниете бе точен от дузпа, а след това Аймен Белаид удвои. През втората част Валери Домовчийски (66) и Мигел Бедоя (90) оформиха разгрома за столичани, въпреки отличните спасявания на Ивайло Василев. Така Левски успя почти 18-години по-късно да повтори постижението си да продължи в турнира след поражение с 0:2 в първата среща. През март 1997 година Левски надви с 4:1 Литекс, който също подобно на Монтана бе лидер в “Б” група през същото време. Интересен факт е, че и тогава и сега Ферарио Спасов бе треньор на гостуващия състав.