Ливърпул се размина само с един гол

Европейският шампион Реал Мадрид постигна четвърта поредна победа в Група "В" на Шампионската лига, като този път тимът на Карло Анчелоти постигна успех с 1:0 над Ливърпул и си гарантира участие в следващата фаза на турнира.

Единственото попадение реализира Карим Бензема в 27-ата минута, а голямата звезда на "белите" Кристиано Роналдо така и не успя да се разпише и да изравни головия рекорд на Раул в ШЛ. Домакините имаха доста на брой добри възможности да направят победата си по-изразителна, но така и не успяха, като заслуга за това има и стражът на Ливърпул Симон Миньоле, който на няколко пъти се намеси решаващо. Мениджърът на мърсисайдци Брендън Роджърс пък изненада всички, като заложи на голяма част от резервите си.