Пари Сен Жермен сложи Челси на колене

Отборът на Пари Сен Жермен сътвори истинско геройство като отстрани Челси на 1/8-финала в Шампионската лига. Френският шампион стигна до равенство 2:2 в реванша на "Стамфорд Бридж" след продължения, макар да игра от 31-ата минута с човек по-малко заради червен картон на Златан Ибрахимович.

Домакините откриха резултата в 81-ата минута с гол на Гари Кейхил, но в 86-ата минута Давид Луис изравни и прати мача в продължения след като и първата среща в Париж също завърши 1:1. Челси стигна до нов гол в 96-ата минута от дузпа дело на Еден Азар, но в 114-ата минута Тиаго Силва отбеляза за крайното 2:2, с което класира отбора си напред в турнира. Така французите съсякоха мечтата на Моуриньо да стане първият треньор печелил Шампионската лига с три различни отбора.