Подолски слага Арсенал на 4-то място

Със силно второ полувреме и два гола на Лукас Подолски Арсенал спечели лондонското дерби срещу Уест Хам с 3:1 и си върна четвъртото място в Премиър лийг. "Топчииите" имат 67 точки, а Евертън остана пети с 66, но "карамелите" са и с мач по-малко.

Мачът на "Емиратс" не беше никак лесен за домакините, които се озоваха в ролята на догонващи след гол на Матю Джарвис в 40-ата минута, но още до почивката Подолски изравни, а през втората част Оливие Жиру и отново Подолски донесоха така важната победа на тима на Арсен Венгер. Арсенал беше в серия от 4 мача без пълен успех в първенството, но през уикенда се класира на финала за ФА Къп, а днес показа характер и постигна много важна победа в преследване на място, което да гарантира на тима участие в Шампионската лига.