Порто остава непобеден

Португалският гранд Порто изтръгна 1:1 при гостуването си на Базел в първи 1/8-финал от Шампионската лига. Резултатът дава предимство на тима от Иберийския полуостров да продължи напред в комерсиалния турнир. Като цяло гостите бяха по-активният отбор на терена и загуба на "Санкт Якоб Парк" щеше да е несправедлив резултат.

Попадението за швейцарците отбеляза 20-годишният парагваец Дерлис Гонзалес в 11-ата минута, като се възползва от грешка в отбраната на Порто. Той получи хубав пас от Фабиан Фрай от дълбочина, овладя добре топката и въпреки намесата на двама бранители на Порто прати топката в мрежата.

Това на практика беше единственото чисто положение за домакините през първите 45 минути. Португалците атакуваха яростно, но домакините се бранеха умело.