Реал Мадрид не успя да бие Валенсия

Водачът в класирането на Примера дивисион Реал Мадрид не успя да победи като домакин на "Сантиаго Бернабеу" Валенсия в мач от 32-ия кръг на испанското първенство. Срещата завърши без попадения - 0:0, но бе изключително интересна, като и двата тима имаха много голови положения. След този хикс авансът на мадридчани на върха пред шампиона Барселона вече е само 4 точки, след като в един момент бе 10. "Белите" са със 79 точки, докато каталунците имат 75. "Прилепите" от Валенсия са трети с 49 точки.

Мачът започна с удар в аут на Кристиано Роналдо в 4-ата минута. Три минути след това португалската мегазвезда на "лос бланкос" отправи страхотен шут по посока на вратата на изключителния тази вечер страж Висенте Гуаита, но топката се отби от десния страничен стълб. Гостите изобщо не мислеха само да се защитават и отговориха с мощен далечен изстрел в аут на Софиан Фегули. В 14-ата минута Кристиано стреля неточно от нелоша позиция от фаул, а в 20-ата минута френският нападател Карим Бензема подаде с пета на Роналдо, който шутира, но Гуаита спаси. В 24-ата минута аржентинският нападател на домакините Гонсало Игуаин центрира отдясно към Кристиано, но португалецът остана под топката и не успя да нанесе хубав завършващ удар.

В 25-ата минута бе ред на гостите да ударят греда. Тино Коста стреля мощно, Икер Касийяс изби, но топката попадна право в Рикардо Коща. Португалският защитник успя да отправи удар с глава, но топката срещна гредата. В 33-ата минута аржентинският нападател на Валенсия Пабло Пиати пропусна страхотен шанс. Той получи топката от Фегули в отлична позиция, но Касийяс изби удара му. В 36-ата минута офанзивният халф на "белите" Месут Йозил стреля опасно, но топката бе избита почти от голлинията от играч на "прилепите". Три минути преди края на първото полувреме Бензема получи топката в наказателното поле на Валенсия, но бе блокиран и не успя да нанесе голов удар.

Втората част започна повече от вихрено. Не бе изтекла и една минута от подновяването на играта и Гуаита отново трябваше да се намесва решително - след удар на Кристиано. В 52-ата минута Йозил нахлу в наказателното поле на Валенсия, Тино Коста леко го докосна с ръка и германският халф падна, но реферът Карлос Клос Гомес прецени, че няма основание да посочи бялата точка. В 55-ата минута пък гостите за втори път уцелиха греда. Аржентинският халф Тино Коста нанесе изключително силен далечен шут с левия крак, след който топката се отби от напречната греда, близо до сглобката. Секунди след това пък бе ред на Кристиано Роналдо за втори път в мача да уцели греда, но Бензема бе в засада и играта бе спряна.

В 61-ата минута сменилият на почивката Пипа Игуаин негов сънародник Анхел ди Мария стреля коварно, но Гуаита бе на мястото си. В 69-ата минута Роналдо нахлу в наказателното поле на "прилепите" след хубав пас на Бензема. Португалецът падна и поиска дузпа, но Клос Гомес даде знак играта да продължи. В 72-ата минута резервата Жереми Матийо едва не смълча "Бернабеу" с диагонален изстрел, но топката профуча встрани от вратата на Касийяс. В 75-ата минута гостите сътвориха нова опасност за вратата на Реал, но Ариц Адурис стреля неточно с глава. Адурис започна като титуляр на върха на атаката на гостите, но в заключителните минути отстъпи мястото си на водещия реализатор на тима Роберто Солдадо.

В 77-ата минута Гуаита за пореден път заключи вратата си, този път след удар на Ди Мария, а минута след това Бензема стреля неточно. Секунди по-късно отново Бензема бе близо до гол, но Гуаита направи поредни две отлични спасявания. В 83-ата минута резервата Пабло Ернандес стрлея опасно, но не уцели вратата и това пък бе поредната интересна ситуация пред вратата на Реал. Две минути след това Жорди Алба се озова в прекрасна позиция и нанесе удар с левия крак, но Касийяс показа класа и спаси Реал Мадрид.

В заключителните минути Реал опита натиск и в добавеното време на два пъти не бе далеч от отбелязване на победен гол. Първо, в 93-ата минута се стигна до разбъркване пред вратата на Валенсия, но топката бе избита в корнер. В 94-ата минута Ди Мария проби и стреля, но недостатъчно силно и не затрудни непробиваемия Гуаита. В крайна сметка, футболистите на Жозе Моуриньо не успяха да пречупят противника си и заключителните кръгове на Ла Лига обещават да бъдат много, много интересни.