Реал Мадрид с един гол в аванс

Реал Мадрид победи Байерн (Мюнхен) с 1:0 на "Сантиаго Бернабеу" в очакваната с огромен интерес първа 1/2-финална среща от Шампионската лига. Гола вкара Карим Бензема в 19-ата минута след чудесно подаване на Фабио Коентрао. По този начин отборът на Карло Анчелоти си осигури минимален аванс преди реванша на "Алианц Арена" и продължава да мечтае за рекордната десета купа от турнира на шампионите. Баварците пък ще трябва да са много по-ефективни в атака, ако искат да защитят трофея.

Португалската суперзвезда на "лос меренгес" Кристиано Роналдо беше в титулярния състав на тима си, а уелсецът Гарет Бейл остана на пейката на резервите заради вирусни заболяване и се появи в последния четвърт час. Марсело също не се възстанови и като ляв бек действаше Фабио Коентрао.