Реал пожали Шалке 04

Носителят на Шампионската лига Реал Мадрид постигна комфортна победа с 2:0 при гостуването си на Шалке 04 в първи мач от осминафиналите на тазгодишното издание на надпреварата. Кралският клуб показа сериозната си класа, възползвайки максимално от създадените шансове, и без да блести особено много стигна до успеха, който на практика го праща в следващата фаза на състезанието.

Автори на попаденията бяха Кристиано Роналдо и Марсело. Двамата се разписаха по веднъж във всяко полувреме. Португалецът сложи край на головата си суша, след като 299 минути не бе отбелязвал гол за Реал.