ЦСКА размаза Монтана

ЦСКА изигра отличен мач като гост на Монтана в среща от 23-ия кръг на "А" група и пред близо 8 000 зрители на стадион "Огоста" армейците буквално премазаха с 4:1 своя опонент. Гостите от София поведоха с 4:0 след попадения на Грегъри Нелсън, Акуаро, Мишел Платини и Александър Тонев, а за Монтана се разписа резервата Венци Христов в 81-ата минута. Особено красиви бяха първите два гола на ЦСКА, които паднаха след брилянтни и рядко срещани по родните терени комбинации.

Много силен мач до смяната си изигра започналият като титуляр Емил Гъргоров, който бе предпочетен пред Маркиньос. Бадема получи сериозна подкрепа и от останалите офанзивни играчи в лицето на Нелсън, Платини, Тонев и Галчев.

Въпреки че стартираха без своята наказана звезда Спас Делев и оставения на пейката Маркиньос, червените бързо наложиха териториално надмощие и натикаха футболистите на Монтана в собствената им половина.

Първата сериозна опасност в срещата дойде в 17-ата минута, когато Трифонов центрира отляво, но ударът на Платини с глава бе спасен от домакинския страж Юлиян Левашки. Десет минути по-късно отново Платини пропиля отлична възможност за гол, тъй като от пет метра не уцели празната врата след центриране от корнер и удар с глава.

Голът във вратата на Монтана, предвид играта на двата отбора, бе въпрос на време и това се случи в 32-ата минута. Платини преодоля двама играчи на домакините в центъра на терена, напредна мощно и подаде към Гъргоров, който от своя страна намери Нелсън след пас с пета, а холандецът след силен шут с десния крак простреля Левашки за 1:0.

До края на полувремето армейците продължиха да доминират и в 45-ата минута вкараха втори гол. Той стана факт след убийствена контраатака, която бе започната от Галчев, който намери Александър Тонев, юношата на червените проби мощно по дясното крило и центрира по земя към Гъргоров. Нисичкият футболист намери с едно докосване включилия се в предни позиции Акуаро и италианецът с шут от 17 метра препарира за втори път Левашки.

В началото на втората част ЦСКА имаше колебания в защита и бранителите в червено на няколко пъти допуснаха грешки при разиграванията, но футболистите на Монтана не се възползваха от тях.

Постепенно армейците отново взеха инициативата и в 62-ата минута Платини покачи на 3:0. Тогова шут на Емил Гъргоров бе блокиран от бранител на Монтана, но централният нападател на армейците се ориентира бързо, настигна топката в малкото наказателно поле на домакините, преодоля вратаря и вкара на празна врата.

В 73-ата минута Нелсън нахлу в наказателното поле на Монтана, излъга без проблем противников бранител, но шутът му бе блокиран от Левашки. При последвалото разбъркване топката стигна до Тонев, който на празна врата покачи на 4:0.

До края на срещата все пак домакините успяха да реализират почетно попадение чрез резервата Венци Христов в 81-ата минута. Играчът отне топката от Коста Янев, преодоля леко Акуаро и с шут по земя вкара на капитана Караджов, взел лентата от Тодор Янчев след смяната на халфа към средата на второто полувреме.

МОНТАНА - ЦСКА 1:4