Цвети Пиронкова разгроми №7 в света

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова разгроми номер седем в световната ранглиста и поставена под номер едно в схемата на турнира "Купата на Кремъл" в Москва Вера Звонарьова и по този начин се класира за 1/4-финалите в надпреварата.

Българката не даде никакъв шанс на именитата си съперничка, като се наложи безапелационно с 2:0 сета (6:0, 6:2) за един час и седемнадесет минути. Пиронкова беше пълен господар на корта, като за целия мач даде на миналогодишната финалистка в турнира само една възможност за пробив и допусна само една двойна грешка.

Пловдивчанката демонстрира изключителна игра в Москва и в първия сет унизи Звонарьова с разгромния резултат 6:0. Във втория сет фаворитката на местната публика се опита да се противопостави на българката и играта вървеше равностойно. Затруднения Пиронкова имаше при свой сервис за 2:1, но след трудния и продължителен гейм Цвети все пак отново излезе напред в резултата.

Двете си размениха по още един гейм и докараха нещата до 3:2 за Пиронкова, когато Звонарьова поиска медицинска помощ и двубоят беше прекъснат за няколко минути. След подновяването на мача Пиронкова беше безапелационна и не даде нито един гейм повече на съперничката си, като с два пробива и три поредни гейма сложи точката в мача.

След като в първия кръг Пиронкова отстрани друга рускиня Анастасия Павлюченкова и след днешната си победа срещу Звонарьова, на 1/4-финалите българката ще се изправи срещу заемащата номер 36 в света украинка Альона Бондаренко.