Ювентус наказа Реал Мадрид

Европейският клубен шампион Реал Мадрид беше поставен на колене и екзекутиран от Ювентус в полуфиналите на Шампионската лига. След 2:1 в Торино, "Старата госпожа" игра много силно и в Мадрид и стигна до 1:1, а накрая можеше и да спечели.

За домакините се разписа Кристиано Роналдо от дузпа в 23-ата минута. Това беше негово 77-о попадение в Шампионската лига, с което португалецът се изравни с Лионел Меси на върха. Мечтите на Реал да защити трофея обаче угаснаха в 57-ата минута, когато бившият им кадър Алваро Мората изравни, а резултатът се запази до края. Така на финала в Берлин на 6 юни вместо "Ел Класико", ще гледаме Барселона - Ювентус.