Бербатов с 5-и гол за сезона

Димитър Бербатов отбеляза петия си гол от началото на сезона, а Манчестър Юнайтед спечели с 3:1 при гостуването си на Хъл Сити. Българският нападател се разписа осем минути преди края, когато получи великолепно подаване от Уейн Рууни и отблизо оформи крайния резултат, пише sportal.bg.

Именно Рууни бе в основата на успеха на "червените дяволи", след като откри резултата в края на първото полувреме, а след това негов удар доведе до автогол на Анди Доусън. Хъл изравни в 59-ата минута след точно отсъдена дузпа от Фейгън, но силите на домакините не стигнаха до повече от почетна загуба. След шестата си поредна победа над Хъл Ман Юнайтед скъси разликата с лидера Челси на две точки.

Бербатов се завърна в стартовия състав, след като бе резерва при тежката загуба от Фулъм преди седмица. Той изигра сравнително тихо първо полувреме, в което Юнайтед имаше сериозно преимущество по отношение владеенето на топката и създаде достатъчно голови положения. Райън Гигс пропусна първите две по-добри ситуации за гостите.

Рууни също не успя да се възползва от добро положение, а Хъл отговори с пропуск на Олофинжава. Играта бе доста открита, като и двата отбора стигаха до противниковата врата. Грешка на вратаря на домакините Боаз Майхил не бе наказана. Рафаел пък се размина с гола, въпреки че бе изведен сам срещу Майхил. Така се стигна до края на първата част, когато центриране на Флетчър бе отклонено от Гигс и Рууни отблизо откри резултата с 14-ия си гол за този сезон.

Хъл обаче не се предаде и след равностойни първи 15 минути на втората част стигна до изравняване в 59-ата минута. Тогава подаване назад на Рууни бепресечено от Фейгън, който центрира, а Рафаел извърши нарушение в наказателното поле. Фейгън бе точен от отсъдената дузпа. "Червените дяволи" вдигнаха оборотите и бързо можеха да си върнат преднината, но добри изяви на стража на домакините попречи това да се случи. Все пак тимът на Алекс Фъргюсън стигна до заслужен втори гол.

Гигс изведе Рууни отдясно в наказателното поле, а нападателят опита прострелно подаване, което бе засечено от Анди Доусън в собствената му врата. Осем минути преди края Рууни проби отляво и намери Бербатов, за когото не бе проблем да се разпише.