Арсенал върна жеста на Ливърпул

Съставът на Арсенал си върна на Ливърпул за разгромната загуба с 1:5, която претърпя преди десетина дни в дерби на "Анфийлд" и изхвърли мърсисайдци от турнира за Купата на Англия в класически мач от най-стария клубен турнир в света. Възпитаниците на Арсен Венгер изнесоха силни 90 минути срещу мърсисайдци и стигнаха до успеха, макар да трябваше да се защитават в края на двубоя, когато Ливърпул наложи натиск и можеше да изравни и да стигне до преиграване.

Алекс Окслейд-Чембърлейн откри резултата още в 16-ата минута на двубоя, а Лукас Подолски удвои малко след началото на втората част. Стивън Джерард намали изоставането на своя тим от дузпа, отсъдена за нарушение на Лукас Подолски срещу Луис Суарес. Ливърпул започна вдъхновено мача и на два пъти в първите десет минути Даниел Стъридж се измъкна зад защитата на Арсенал. И в двата случая обаче английският национал не успя да преодолее Лукаш Фабиански, като в първия случай стражът спаси неговия удар, докато във втория той преодоля вратаря, но стреля покрай вратата.