Барселона победи Селтик

Барселона победи Селтик с 1:0 като гост в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Каталунците спечелиха, но не показаха особено добра без аржентинската си мегазвезда Лионел Меси, който пропусна мача поради контузия. Попадението реализира в 76-ата минута игралият като "фалшива деветка" в тима на Тата Мартино халф Сеск Фабрегас, който действаше в атака заедно с Педро Родригес и Неймар. В 59-ата минута Селтик остана с човек по-малко на терена заради червен картон на Скот Браун, но въпреки това "детелините" можеха да изненадат своя противник, ако не бе страхотно спасяване на вратаря Виктор Валдес при резултат 0:0.

Първата по-сериозна опасност за една от двете врати бе създадена от "детелините". Гръцкият нападател Йоргос Самарас получи топката отляво в наказателното поле на гостите, но от малък ъгъл не успя да преодолее стража Виктор Валдес.