Ботев (Пд) и Щутгарт

Отборите на Ботев (Пловдив) и Щутгарт завършиха при резултат 1:1 в първата среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Ведад Ибишевич се разписа за германския тим в 67-ата минута, а резервата Валери Домовчийски изравни в 73-ата минута. "Канарчетата" изнесоха силен мач срещу именития си съперник, а в последните десетина минути пропуснаха две отлични положения, които можеха да им донесат изключително престижна победа.

Около 15 000 фенове на "жълто-черните" създадоха невероятна атмосфера на стадион "Лазур" в Бургас. Станимир Стоилов не направи нито една промяна от единайсетроката, която победи Жрински (Мостар) преди седмица. Изненадващо като титуляр за гостите излезе 17-годишният нападател Тимо Вернер, за когото това бе дебют в евротурнирите. През втората част обаче на терена се появи опитният Какау, който оформи дует с Ибишевич.