Ботев (Пд) играха срещу съдията

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна добър турнирен резултат като гост на Жрински (Мостар). Първият мач от втория предварителен кръг от турнира на Лига Европа между двата тима завърши при резултат 1:1. Реваншът е след една седмица в Бургас. Попадението за домакините реализира Семеунович в 21-ата минута, след като се възползва от центриране отляво и с глава забоде топката в мрежата на гостите.

При попадението стража Стаховяк не се намеси по най-добрия начин. В 48-ата минута резервата Ромарио бе изведен в добра позиция от Мариян Огнянов и майсторски преодоля стража на Жрински за 1:1. Българите би трябвало да съжаляват, тъй като бяха по-добрият отбор и съвсем спокойно можеше да си тръгнат от Босна с победа. Възпитаниците на Станимир Стоилов направиха куп пропуски, а за капак в 90-ата минута Ромарио удари греда.

Източник: Sportal.bg