Ботев (Пд) се изправя срещу Щутгарт

Щутгарт е следващият съперник на Ботев (Пловдив) в Европа. Това стана факт след трудна, но заслужена домакинска победа с 2:0 над Жрински (Мостар) в мач-реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа и след общ резултат 3:1 българският тим  се класира за следващата фаза на турнира. Головете паднаха в края на оспорвания сблъсък.

Първото попадение реализира Мариян Огнянов в 80-та минута. Футболист на Жрински изрита топката в Йордан Христов, а рикошетът изведе Огнянов сам срещу вратаря и хълфът бе безпогрешен. На 2:0 покачи Тодор Неделев, който в 88-та минута получи отличен извеждащ пас от Борис Галчев и останал очи в очи със стража на гостите хладнокръвно реализира. Срещата в Бургас се игра пред над 11 000 бултраси, които не спряха да подкрепят своите любимци и имат не малка заслуга за преодоляването на коравите босненци.

Източник: Sportal.bg