Бразилия продължава напред

Отборът на Бразилия спечели група “А” на Мондиал 2014 след шоу на Неймар. Петкратните световни шампиони надвиха с 4:1 Камерун пред близо 70 000 зрители на Ещадио Насионал Мане Гаринча в столицата и с актив от седем точки, но с по-добра голова разлика 7:2 изпревариха Мексико.  С нови два гола и няколко отлични прояви се отличи звездата на “златистите” Неймар, който първо откри в 17-ата минута, което бе гол № 100 на този Мондиал в мач номер сто за Бразилия на световни финали.

По-късно в 35-ата минута отново той бе точен за 2:1, след като  Жоел Матип бе изравнил в 26-ата минута с първия си гол за африканските лъвове. Красивото попадение на звездата на Барселона бе под № 35 за него в националния отбор и четвърто на световното първенство от три мача.