Челси и Ювентус

Европейският шампион Челси и първенецът на Италия Ювентус стартираха надпреварата в Шампионската лига с истинско бижу на "Стамфорд Бридж", в което бяха отбелязани четири гола, а двата тима разделиха точките след 2:2. Младият бразилски нападател Оскар дебютира с два фантастични гола за "сините" от Лондон, разписвайки се в 31-ата и 33-ата минута, за да даде солиден аванс на своя отбор, но гостите не се предадоха и с добра игра стигнаха до равенството. Артуро Видал намали техния пасив малко преди почивката, а Фабио Куалярела спаси точката за "бианконерите" с гол в 80-ата минута.

И двата тима могат да съжаляват, че са пропуснали да приберат пълния актив от три точки, след като преди изравнителното попадение на Куалярела Еден Азар падна в наказателното поле и можеше да бъде отсъдена дузпа в полза на домакините, но реферът Проенса не я даде, докато три минути преди края Куалярела можеше да донесе победата на Юве, но прехвърлящият му удар срещна гредата зад Чех. Въпреки това страничните наблюдатели няма как да са останали разочаровани от показаното на терена, след като двата тима предоставиха на зрителите много качествен футбол и четири гола, както и доста опасни моменти пред двете врати.

В началото на двубоя домакините бяха тези, които опитаха натиск, но освен една случайно достигнала до главата на Давид Луиш топка след изпълнение на корнер, не успяха да създадат нищо по-интересно пред съперниковата врата. Дори напротив в 21-ата минута гостите от Торино бяха тези, които създадоха най-сериозното положение до този момент в мача, след като Клаудио Маркизио се откъсна сам срещу Чех след пас на Андреа Пирло, но вратарят на домакините излезе навременно и отрази удара на италианеца.

Само осем минути по-късно Юве отново пропусна да открие резултата, след като Мирко Вучинич се откри на страхотна стрелкова позиция след бърза контраатака на своя тим и прекрасен пас на Артуро Видал към него, но ударът на черногореца не намери очертанията на вратата на Челси.

Така след тези два невероятни пропуска на гостите, лондончани успяха да нанесат своя смъртоносен удар, чрез неочакван убиец. Дебютиращият като титуляр бразилски национал Оскар вкара два гола в рамките на 120 секунди, с които даде солиден аванс на домакините. Младокът стреля извън наказателното поле в 31-ата минута, топката се отклони в крака на Бонучи и пое по неспасяема за Буфон парабола за 1:0. Само секунди по-късно отново Оскар пое елегантно топката след пас на Ашли Коул и с нов феноменален удар извън пеналтерията матира Буфон за 2:0.

Въпреки този студен душ, Юве намери сили да се върне в мача благодарение на отличния до този момент Артуро Видал. Чилиецът получи топката извън наказателното поле, освободи си пространство за удар и с диагонален шут между краката на Бранислав Иванович матира Чех - 2:1. Това попадение даде тонус на гостите и в следващите минути те натиснаха своя съперник в неговата половина. Въпреки това резултатът не се промени до края на първото полувреме.

След почивката домакините натиснаха, но не успяваха да стигнат до може би решителен трети гол. Буфон спаси последователно удари на Бранислав Иванович и Франк Лампард от фаул, за да запази вратата си от трето попадение. Еден Азар пък падна в наказателното поле след съприкосновение с Андреа Бардзали, но реферът Педро Проенса не посочи бялата точка.

Дълго време след това домакините продължиха да владеят много повече топката, но така и не материализираха своето игрово преимущество. Така се стигна до 80-ата минута, в която отбраната на домакините проспа един пас в дълбочина от Маркизио към Фабио Куалярела и това остави крилото сам срещу Чех. С прецизен удар между краката на стража бившият играч на Удинезе изравни резултата за 2:2.

Три минути преди края гостите можеха да стигнат дори до пълен обрат, след като отново Фабио Куалярела получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля прецизно над Петер Чех, но топката кацна на гредата и излезе в аут.