Челси успя да спре Ливърпул

Челси победи с 2:0 лидера в Премиър лийг Ливърпул насред "Анфийлд", като по този начин сложи край на серията от 11 поредни победи на мърсисайдци и нанесе първа загуба на тима за 2014 година. Заедно с това отборът на Жозе Моуриньо отдалечи "червените" от чаканата в продължение на 24 години титла. Демба Ба (45') и Вилиан (94') вкараха по едно попадение в добавеното време на двете полувремена за крайното 0:2. Така Манчестър Сити отново се превръща в основен фаворит за титлата.

"Гражданите" са на шест точки от Ливърпул, но към този момент имат два мача по-малко и предимство от шест гола по отношение на головата разлика. Разбира се, шансовете за Ливърпул, както и дори за Челси, остават. Брендън Роджърс започна със същия стартов състав, както преди седмица срещу Норич. Даниел Стъридж се завърна в групата на домакините, но бе оставен на резервната скамейка за началото и се появи след почивката.