Кристиано Роналдо и триумфът на Реал

Реал Мадрид разби с 4:0 гостуващия Хетафе в среща от 36-ия кръг на Примера. Победата отложи празненствата в Барселона, но навярно само за 24 часа. Кристиано Роналдо вкара три гола (24, 58 и 90-д.) и стана най-резултатният футболист в историята на Кралския клуб за един сезон, изпреварвайки легендата Ференц Пушкаш. Португалският стрелец вече има 36 гола в Ла Лига и общо 49 във всички клубни надпревари. Карим Бензема оформи класиката в 77-ата минута. Хетафе ще се бори със зъби и на нокти за оцеляването.

Жозе Моуриньо даде почивка на Икер Касийяс и на вратата застана резервата Антонио Адан. Марсело Виейра сложи капитанската лента. Кристиано Роналдо поведе атаката, подкрепян от Гонсало Игуаин, Месут Йозил и Анхел ди Мария. Гостите от южната част на Мадрид също подредиха 4-2-3-1. Адриан Колунга заигра като централен нападател, а зад него беше поставен бившият "бял" Даниел Парехо.

С началния сигнал "лос меренгес" заиграха по-напористо и търсеха вратата на своя ексстраж Жорди Кодина. Трудно обаче домакините стигаха до опасности. В 17-ата минута Кристиано много добре разтегли по лявото крило към Ди Мария, но след поредица от финтове шутът на аржентинеца беше отклонен.

Седем минути по-късно Месут Йозил центрира ювелирно с външен фалц отдясно, Кристиано надскочи двама бранители и с глава насочи безупречно в далечния долен ъгъл - 1:0. С този гол Кристиано се превърна в най-резултатния футболист на Мадрид за един сезон.

Последва по-спокойна игра, като "сините" се опитаха да пресират своя съперник. Липсваха опасностите преди почивката. В 45-ата минута защитата на "белите" не се ориентира, но Алваро Арбелоа се оказа на точното място.

В 54-ата минута Кристиано изстреля шут от фаул, но топката профуча покрай близката греда. Четири по-късно отново Йозил беше головият подавач, а CR7 - реализаторът. Португалецът лесно вкара, след като вратарят на гостите беше загубил позиции в наказателното си поле.

До края на мача Хетафе действаше безпомощно, а Реал Мадрид газеше. Четвърт час преди финала в игра за "белите" едновремено влязоха Карим Бензема и Емануел Адебайор. Едва двайсетина секунди след влизането си и с първото си докосване Бензема отбеляза, след като беше изведен от Чаби Алонсо (77-а минута).

Шест минути преди края дебют за първия отбор направи вратарят на дубъла Томас Мехиас. Три минути преди края Адебайор подаде прекрасно към Кристиано, но португалецът не пропусна да реализира своя хеттрик.

В добавеното време Кристиано си изработи дузпа и я реализира майсторски с копване. Това беше 36-и гол на португалеца в Ла Лига и общо негов 49-и през настоящия сезон. С попаденията си тази вечер Кристиано още повече се отдалечи на върха в битката за "Златната обувка".

Реал Мадрид ще завърши сезона с висока вдигната глава, макар отново да остане като подгласник.