Кристиано с хеттрик за девет минути

Реал Мадрид спечели с 3:0 втората си контрола от предсезонната подготовка срещу Чивас (Гуадалахара) пред около 25 хиляди зрители в Сан Диего. Хеттрик наниза мегазвездата на "белите" Кристиано Роналдо (72, 76-д. и 81). Португалското крило се отчете още с греда и жълт картон.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол. Чивас показа, че не е случаен тим и даде сериозен отпор на "лос меренгес". В седмата минута Кристиано стреля с глава след корнер, но вратарят Луис Мичел улови. Четири по-късно Карим Бензема изстреля тежък шут и топката се отклони или от гредата, или от вратаря.

В 38-ата CR7 за малко не улучи целта с удар от близко разстояние. Младият френски бранител Рафаел Варан действа много сигурно в отбрана и остави добри впечатления.

През второто полувреме Кристиано се развихри. В 56-ата минута супернападателят получи жълт картон. След 120 секунди Хосе Кайехон изпусна страхотен шанс за гол. И Бензема се препъна пред гола в 63-тата минута. Първото попадение падна в 72-рата минута, когато "седмицата" на Мадрид проби мексиканската отбрана. Бензема центрира отдясно, Кристиано се шмугна между двамата централни защитници и отблизо реализира.

Две минути по-късно португалецът нацели греда. Едва минутка по-късно "лос бланкос" получиха дузпа, след като Клепер Лаверан - Пепе ясно беше съборен. Кристиано вкара без притеснение - 2:0. В 81-вата минута топстрелецът на Реал Мадрид оформи хеттрика си. Месут Йозил центрира и топката беше засечена в мрежата за крайното 3:0. Кристиано вкара с хубав диагонален шут по земя от около 15 метра.

Така момчетата на Жозе Моуриньо спечелиха по убедителен начин и втората проверка на американска земя. Фабио Коентрао игра като опорен халф и се справи много добре в двойка с Естебан Гранеро. Чаби Алонсо не игра заради болки в гърба. Следващата контрола на Реал Мадрид е на 24 юли от 4,00 часа наше време срещу Филаделфия.

Реал Мадрид първо полувреме: Адан, Арбелоа, Варан, Карвальо, Марсело; Гранеро, Коентрао; Йозил, Кака, Кристиано; Бензема;

Реал Мадрид второ полувреме: Касийяс; Начо Фернандес, Пепе, Албиол, Марсело; Гранеро, Коентрао; Кайехон, Йозил, Кристиано; Бензема;