Лудогорец получи сериозен удар

Лудогорец претърпя тежко домакинско поражение с 0:3 от състава на Валенсия в първи 1/8-финален мач от турнира Лига Европа пред 42 000 зрители на стадион "Васил Левски". Орлите имаха своите шансове, особено през първата част, но този път късметът тотално им обърна гръб. Валенсия поведе с гол на Бараган в началото на срещата.

Последваха силни минути на българския шампион, който в 25-та минута имаше отличен шанс да обърне развоя на срещата изцяло в своя полза, но Роман Безяк изпусна дузпа. При нарушението Кейта от Валенсия бе изгонен с директен червен картон. Малко по-късно Мисиджан уцели и греда, а до края на първото полувреме прилепите вкараха втори гол чрез Картабия. Крайното 3:0 за Валенсия оформи Сендерос след час игра.