Реал и Ювентус в сериозен сблъсък

Грандовете на Италия и Испания Ювентус и Реал (Мадрид) изиграха страхотен двубой на препълнения “Ювентус Стейдиъм” завършил 2:2. Артуро Видал даде заслужена преднина от дузпа в 42-ата минута на домакините, но суперзвездите на гостите Кристиано Роналдо (52) и Гарет Бейл (60) обърнаха развоя на срещата, след което Фернандо Йоренте оформи крайния резултат в 65-ата минута.

Капитанът на “кралския клуб” Икер Касийяс направи отличен мач, като на няколко пъти спаси вратата си от сигурен гол. Един път гредата помогна на Джанлуиджи Буфон след удар на Чаби Алонсо между попаденията на Реал, а Пепе изби от голлинията секунди по-късно.

Първото равенство в историята между двата гранда в едва 16-ия сблъсък между тях остави тима на Карло Анчелоти на върха с 10 точки, а този на Антонио Конте последен в групата с три, но вече изостава само на една точка от следващите си съпреници Копенхаген и Галатасарай.