Реал Мадрид отнесе Борусия Дортмунд

Реал (Мадрид) взе сладко отмъщение от Борусия (Дортмунд) за миналогодишното отпадане на 1/2-финала в Шампионската лига. В първи четвъртфинален мач този сезон "белият балет" се наложи с категоричното 3:0 на своя "Сантиаго Бернабеу" в испанската столица и направи много сериозна крачка към класирането си напред в турнира. Гарет Бейл даде преднина на своя тим още в 3-ата минута, а Иско в 27-ата и Кристиано Роналдо в 57-ата минута оформиха класическата победа на своя тим.

В последния момент от състава на домакините отпадна крилото Анхел ди Мария, който се оплаква от гастроентерит и бе заменен сред резервите от Хесе Родригес. Гостите пък не можеха да разчитат на звездата си Роберт Левандовски, който бе наказан за този мач.

Началото на двубоя бе изцяло под контрола на Реал. Още в 3-ата минута при първата си по-интересна атака домакините стигнаха до откриване на резултата. Даниел Карвахал получи в наказателното поле и върна за нахлуващия на скорост Гарет Бейл, който надбяга защитник и чукна топката покрай вратаря за 1:0.