Реал Мадрид продължи гаврата с Шалке 04

Реал Мадрид направи нова крачка към своята десета титла на Европа. Момчетата на Карло Анчелоти взеха заслужена победа с 3:1 над Шалке 04 в реванша от осминафиналите в Шампионската лига. Така Кралския клуб продължава в следващата фаза с общ резултат 9:2 над отбора от Бундеслигата. Над всички в мача очаквано бе носителят на "Златната топка" Кристиано Роналдо, който вкара два гола, с което изравни митичния Ференц Пушкаш - Галопиращия майор по голове за "лос меренгес" – по 242.

Логично Анчелоти не заложи на основния си състав. Роналдо бе на терена от първата минута, както и младите надежди Хесе Родригес и Алваро Мората. За Шалке на върха на атаката бе Клаас Ян Хунтелаар, а по крилата му помагаха Юлиан Дракслер и Чинеду Обаси.

Срещата започна зле за испанците. След няма и три минути игра Хесе трябваше да бъде заменен принудително с контузия в дясното коляно. Крилото бе пометен от Сеад Коласинац и веднага бе изнесен на носилка. На негово място се появи най-скъпият футболист в историята Гарет Бейл.