Реал Мадрид с доста главоболия

Отборът на Реал Мадрид на практика се лиши от всякакви шансове за титлата след равенство 1:1 като гост на Валядолид в отложена среща от 34-ия кръг на Примера, играна на "Хосе Сорийя". Умберто Осорио разочарова мадридистите с късен гол в 85-ата минута, като преди това Серхио Рамос беше отбелязал в 35-ата.

Другата лоша новина за гостите от "Сантиаго Бернабеу" е травмата на Кристиано Роналдо, който напусна в осмата минута. Така Реал Мадрид каза "довиждане" на титлата, след като изостава с четири точки от Атлетико Мадрид и една от Барселона два кръга преди края. И "рохибланкос", и "блаугранас" държат съдбата в ръцете си, като последният мач между тях на "Камп Ноу" ще определи шампиона.