Робин ван Перси с контузия

Един от ключовите играчи на Манчестър Юнайтед и голмайстор на Премиър лийг през миналия сезон  - Робин ван Перси, ще бъде извън игра за около месец. Това разкри мениджърът на отбора Дейвид Мойс на днешната си пресконференция. Причината е контузия в бедрото, която холандецът е получил по време на изпълнението на корнера, довел до гола на Фил Джоунс за победата с 1:0 срещу Шахтьор (Донецк) през седмицата.

Ван Перси пропусна четири последователни мача, преди да се завърне в игра за двубоя с Нюкасъл, когато записа 90 минути, а срещу Шахтьор се появи на терена в 63-ата минута. "Робин е аут за месец. Той получи разтежение в бедрото, когато изпълни корнера за гола срещу Шахтьор. Веднага е усетил болката.

Много жалко, защото партньорството между Ван Перси и Рууни е много добро за нас, но напоследък те нямат възможност да играят заедно. Това е голям удар за отбора. Фелаини има лека контузия в гърба, а Майкъл Карик продължава да бъде аут", заяви Мойс.