Роналдо заработва Златната топка

Реал (Мадрид) победи с 2:0 на Осасуна в 1/8-финал реванш за Купата на краля и с общ резултат 4:0 се класира в следващата фаза. Попаденията за "белия балет" отбелязаха носителят на "Златната топка" Кристиано Роналдо от фаул в 21-ата минута и аржентинецът Анхел ди Мария в 55-ата. Двубоят ще се запомни с грешката на стража на домакините Андрес Фернандес при гола на Роналдо и феноменалният пробив на Хесе Родригес, който асистира на Ди Мария за второто попадение.

Съперник на мадридчани в спора за мястото на 1/2-финалите ще бъде тимът на Еспаньол, който отстрани Алкоркон. Двубоят започна с очакван домакински натиск, който не даде очаквания резултат, въпреки някои грешки в отбраната на гостите. В 8-ата минута Кристиано Роналдо се опита да надбяга трима от Осасуна, но пробивът му беше спрян с грубо нарушение от Ойер, който получи жълт картон. Преди това за реплика от резервната скамейка същата санкция получи и Ориол Риера.