Сънс надиграха шампионите Лейкърс

Амар Стъдмир наниза 26 точки, а Джаред Дъдли добави рекордните за кариерата си 19 при шокиращата победа на Финикс със 118:103 срещу действащия шампион на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) - Лос Анджелис Лейкърс, пише sportal.bg.

Стив Неш помогна с 16 точки и 13 асистенции на отбора на Финикс, който водеше с 12 точки още във втората четвъртина, с 19 в третата и с 22 в четвъртата. Победата продължи отличната серия на Финикс у дома, където Сънс загубиха само 2 срещи от общо 14-те, които играха до момента през сезона в НБА.

Добрата серия на Финикс е за сметка на отбора на Лейкърс, който загуби втори от последните си три мача, въпреки 34-те точки на Кобе Брайънт. Той дори остана на скамейката последните минути, когато и треньорът Фил Джаксън загуби надежди за мача. Монта Елис бе точен и в двете свободни хвърляния 2.3 секунди преди края за инфарктната победа на Голдън Стейт със 103:99 над откроения фаворит Бостън. Елис записа общо 37 точки в мача, с което помогна на тима си за преодоляването на цели 18 точки дефицит.

Антъни Рандолф пък вкара 18 точки и спечели 9 борби за Уориърс, които успяха да направят серия от 8:2 в последната част за победата над Бостън. За Селтикс 30 точки и 15 асистенции записа Рахон Рондо, но въпреки това отборът му загуби за втори пореден път в НБА. Андрес Ночиони показа страхотна стрелба от зоната за три точки в Калифорния, където местният Сакраменто победи със 106:101 фаворита Денвър.

Омри Каспи пък наниза тройка в решителен момент преди края, когато изведе Сакраменто с точка пред съперника си. Последвалото неточно хвърляне към коша на звездата Кармело Антъни се оказа решаващо, защото с него Денвър загуби трети пореден и общо пети от последните си шест мача в НБА.