Смачкахме Италия

Предполагаме, че снощи си имал по-добри занимания от гледането на футбол. Да не говорим, че играеше и националния срещу Италия. Целият ден се запълваше с доста забавни шеги от рода на "Италия идва с няколко играча от Ювентус, един от Милан, два от Интер, а ние идваме с единадесет от Sin City!". Бъзиците бяха готини, а и вече сме свикнали на слабите изпълнения. М-да, нормално е да очакваш от италианците да дойдат и да ни теглят един бой, защото са Италия и са печелили европейски титли. Единственият проблем за тях е, че снощи си мислеха, че схемата ще се повтори. Лошото е, че и ние мислехме, че традицията ще се повтори. С два пакета семки и един флаг се забихме в сектора и зачакахме.

В първото полувреме имаше интрига, но играта беше доста спокойна. И двата отбора правиха положения, но никой не счупваше нулевия резултат. Италианците имаха няколко добри атаки, с които показваха, че си "играят" с нас. Истината е, че не си даваха много зор в началото на играта. Нашите национали атакуваха, но всичко беше по-дръпнато и плахо. След доста изпети песни, викове и поздрави на майката на съдията имаше доста различен обрат. В 31-та минута, Станислав Манолев изпрати топката от няколко метра след центъра. Буфон получи бърза доставка в мрежата и дори не разбра какво се случи. И публиката не разбра какво се случи, защото никой не вярваше на това изпълнение. В сектор "Б" атаката изглеждаше като центриране, което се заби в мрежата. След това беше ясно, че ще прегракнеш от викове.

Радостта на аудиторията приключи бързо след двете бързи изпълнения Пабло Освалдо (37, 40). Дойде и краят на първото полувреме, в което историята беше следната. Семките свършиха, публиката млъкна, защото този мач сме го гледали и остана времето за реплики от рода "Хубаво беше, ама за десет лева - толкова!". Вратите се смениха и очаквахме, че полето на Италия няма да е запълнено, но се оказа, че грешим.

Любо Пенев е давал мотивация и резервации за VIP ложи, за да върне силите на юнаците. Второто полувреме започна със силни атаки и приятни главоболия за италианската защита, която често играеше като треторазреден махленски отбор. Ставахме свидетели на сблъсъци, подсечки, волейболни и баскетболни изпълнения, а съдията щеше да си заслужи парите за очила. Българските национали нямаха проблеми с грубата игра и разбраха, че фалове в наказателното няма да получат въпреки, че носеха италиански защитници на конче. В 66-та минута, чудото се случи и Буфон беше разстрелян.

Може да са Италия, ама не им пречи да си ходят с два гола в кошница. България никога не е давала победа на Италия в София. Този мач също не беше изключение. Имаше и други атаки, които можеше да бъдат голови положения, но късметът, съдията и топката не бяха на наша страна. Може и да не ни вярваш, но сините ще ни дължат една дузпа. Да не говорим, че Буфон отнесе един здрав шут за наказание, а през цялото останало време се наложи да играе като Супермен при всяка атака.

Можеше да победим, но беше необходимо малко време за младите момчета да повярват, че може да победят. Играта стартира плахо в началото на второто полувреме, но след 10-15 минути имаше достатъчно мотивация за игра. Понякога се ядосвахме на нашите, че не искат да играят малко по-грубо, както правиха колегите им, но съдията охлади всички страсти за силов футбол на нашите след свиренето на няколко нарушения.

Фифа може да го брои за Х, но ние ще си го броим за победа. Следващият път ще имаме по-голям късмет, а и се надяваме, че няма да изпратят брата на Роуанд Аткинсън, който очевидно не става за съдия. Спокойно можеш да изявиш мнение в коментарите, за да ни обясниш, че нищо не разбираме, но и тогава резултатът е 2:2 и ние ще си го броим за 3:2. Какво да направим, че Буфон има голяма глава, с която да спира топките! Стискаме палци и на Ники Михайлов, който трябва да се представя по-добре на следващите срещи.