ЦСКА губи с Радуканов

Черно море нанесе първа загуба на ЦСКА в "А" група под ръководството на Милен Радуканов, след като моряците спечелиха с 1:0 домакинството си от 19-ия кръг  срещу червените във Варна. Единственото попадение в мача вкара Дончо Атанасов в 79-ата минута, когато получи извеждащ пас, надбяга лесно Бандаловски и с диагонален шут по земя простреля Караджов. Теренът във Варна бе в ужасно състояние, което допринесе още повече за безидейната игра на двата тима.

В отсъствието на контузения централен нападател Мишел Платини, Радуканов пусна в предни позиции Килиън Шеридън, подкрепян от Маркиньос и Спас Делев.

Изненадата бе липсата на креативните Грегъри Нелсън и Александър Тонев за сметка на трима дефанзивни полузащитници - Коста Янев, Борис Галчев и Тодор Янчев, което не се оказа добро решение на червения наставник.

Срещата на лошия терен започна с много борба и още повече грешни отигравания. Все пак в началните минути Черно море успя да наложи някакво надмощие и успя да създаде две мелета пред червената врата. В 23-ата минута след грешка на Костадин Стоянов топката стигна до Даниел Георгиев, Апостол Попов го блокира добре, футболистът на моряците падна и поиска дузпа, но реферът Ивайло Стоянов правилно не посочи бялата точка, тъй като нарушение нямаше.

С течение на първото полувреме ЦСКА успя да се окопити и на свой ред създаде няколко опасности пред противниковата врата. В 31-ата минута Делев стреля отдясно, но право в ръцете на вратаря на моряците Илко Пиргов. Пет минути по-късно Галчев изведе добре Маркиньос, но от удобна позиция бразилецът прати топката високо над домакинската врата, за което помогна огромна бабунка в наказателното поле на Черно море.

След почивката гостите от София продължиха да играят по-активно, а моряците разчитаха на контраатаки. При една от тях, в 50-ата минута, игралият слабо в този мач Костадин Стоянов първо бе излъган на няколко пъти, а в последствие извърши изключително груб фаул срещу Дончо Атанасов, за което получи само жълт картон. От пряк свободния удар пък Георги Илиев изпрати топката високо над червената врата. Четири минути по-късно и Галчев опита своя късмет от фаул, но топовният му шут бе с мъка избит от Илко Пиргов.

Така се стигна до 79-ата минута, когато при единствената си опасна атака домакините, чрез Дончо Атанасов, вкараха победното попадение, с което нанесоха първа шампионатна загуба на ЦСКА под ръководството на Милен Радуканов, който до този момент имаше само победи и едно равенство срещу Академик откакто пое армейците.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 1:0

1:0 Атанасов (79)