Уругвай изтегли късата клечка

Световният шампион Испания стартира с победа с 2:1 над Уругвай участието си на турнира за Купата на конфедерациите в група "Б". "Ла Фурия" изигра много силен двубой, особено през първото полувреме, и набързо реши всичко в своя полза с голове на Педро Родригес в 20-ата и Роберто Солдадо в 32-ата минута. В същото време супер нападателите на урусите - Единсон Кавани и Луис Суарес, бяха тотално обезличени от отбраната на съперника, но голмайсторът на Ливърпул поне донякъде оправда доверието на своя наставник, като отбеляза почетното попадение за своя тим от фаул в 88-ата минута