Юнайтед удържа атаката на немската машина

Манчестър Юнайтед и Байерн (Мюнхен) завършиха 1:1 в чакания с огромен интерес първи четвъртфинал от Шампионската лига. Неманя Видич откри резултата в 58-ата с глава, а в 67-ата Бастиан Швайнщайгер изравни. Баварците бяха определяни като абсолютен фаворит срещу "червените дяволи", които се представят крайно колебливо от началото на сезона, но домакините изиграха мача тактически много правилно и затрудниха максимално европейския клубен шампион.

Лошата новина за Байерн е червеният картон на Швайнщайгер, който беше изгонен в 90-ата минута и ще пропусне реванша. На Алианц Арена" заради наказание няма да играе и Хави Мартинес.

Юнайтед имаше доста кадрови проблеми, но мениджърът Дейвид Мойс демонстрира оптимизъм преди мача. В отсъствието на Робин ван Перси на върха на атаката бе Уейн Рууни, а по крилата ще атакуват Дани Уелбек и Антонио Валенсия. Нямаше ги двамата титулярни крайни защитници - Патрис Евра беше наказан, а Рафаел е контузен. Техните места бяха заети от Фил Джоунс и Александър Бютнер. В центъра на отбраната пък си партнираха Рио Фърдинанд и Неманя Видич.